ANA SAYFA | KİŞİSEL GELİŞİM | GÜNCEL | BAŞVURU FORMU
 
BAYRAMPAŞA KARİYER İŞSİZLERE UMUT OLDU

Bayrampaşa Belediyesi’nin istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Bayrampaşa Kariyer’ işsizlere umut oldu. Onlarca kişi belediyemizin kariyer-istihdam projesiyle iş buldu.

2011 kasım ayında Bayrampaşa Belediyesi, Kaymakamlık, İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan dörtlü protokolle kurulan ‘Bayrampaşa Kariyer’ kısa zamanda iş arayanların yeni umudu oldu.

İşverenle ve iş arayanla sürekli koordinasyon halinde olan kariyer ekibi, umutları boşa çıkarmamak için titiz bir çalışma sergiliyor. Merkeze yapılan başvurular yaş, eğitim ve mesleki durumlar göz önünde tutularak sistemli bir şekilde tasnif ediliyor. Sisteme düzenli bir şekilde kayıt edilen vatandaşlarımız, firmaların personel taleplerine göre ilgili firmalara yönlendiriliyor.

Kariyer Merkezimiz kanalıyla iş bulan Dilek Dönmez (24) duygularını şu şekilde dile getiriyor: “ İş arama sürecinde oldukça umutsuzdum. Birçok yere iş başvurusu yaptım. Ancak hiç birinden olumlu bir sonuç alamadım. İş görüşmesine gittiğim yerlerde ‘güven sorunu’ yaşıyordum. Ya işveren bana güvenmiyordu ya da ben işverene güvenmiyordum. Bayrampaşa Belediyesi’nin web sayfasına bir işlem yapmak için girdiğimde, belediyenin istihdam projesinden haberdar oldum ve hemen iş başvurusu yaptım. Çok kısa bir süre sonra tarafıma dönüş yapıldı. Şuan çalıştığım firmaya yönlendirildim. Bu kez güven sorunu yoktu. Çünkü ben kar amacı gütmeyen güvenli bir kurumun istihdam merkezi kanalıyla gidiyordum ve işverende bunun farkındaydı. Böyle bir istihdam projesini düşünen ve hayata geçiren ekibe teşekkür ediyorum. Şimdi bir işim ve umudum var.”

Kariyer ekibimizin yönlendirmesiyle Eren Kağıt’ta çalışmaya başlayan Muhammed Emin Uluba’da (25) bu kadar hızlı iş bulabilmesinin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, “Kısa zamanda iyi bir firmada, güzel bir iş bulmayı Bayrampaşa Kariyer Merkezi’ne borçluyum” diyerek duygularını özetliyor. İşinden oldukça memnun olan Emin Uluaba, “Yerel yöneticilerin istihdama yönelik projeler üretmesi, biz gençlere umut oluyor. İşimiz olduğu sürece geleceğe umutla bakabiliyoruz. İnsanları hayata bağlayan bir projeyle hizmet veren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’e ve ekibine teşekkürü bir borç biliyorum.” ifadelerini kullanıyor.

‘HERKESİ MEMNUN EDEN BİR PROJE’

Her meslek grubundan ve eğitim düzeyinden binlerce kişinin başvuru yaptığı ‘Bayrampaşa Kariyer’ aynı zamanda işverenin de gözdesi oldu. Metro, Sütaş, Yörsan, Skytech, McDonalds Eren Kağıt, Turkcell, Caprice Gold ve Titanic Hotel gibi tanınmış birçok firma personel ihtiyacını kariyer merkezimizden karşılamayı tercih ediyor.

Bayrampaşa Kariyer projesinden övgüyle söz eden Eren Kağıt yöneticilerinden Bahattin Baba, Bayrampaşa Belediyesi’nin istihdam projesinin herkesi memnun eden bir proje olduğunu söyledi. İş arayanın iş bulmakta zorlandığını dile getiren Baba, bunun yanında işverenin de personel bulmakta zorlandığına vurgu yaptı. Baba konuyla ilgili şunları ifade etti: “Normal şartlarda personel bulmakta zorlanıyoruz. İş için gelen personel genelde bizim istediğimiz personel olmuyor. Bizlerde insan kaynakları birimlerine başvuru yapıyoruz. Amacımız istediğimiz personeli bulabilmek. Bu noktada resmi bir kurum olan belediyelerden personel talep etmek işimizi ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Biz istediğimiz bir personeli bile bulmakta sıkıntı çekerken, onlar bize tam da bizim aradığımız ve istediğimiz gibi birden çok personel gönderebiliyor. Kimse boş yere zaman, emek ve para harcamıyor. Biz istediğimiz personelimize kavuşurken işsiz kardeşimizde işine kavuşuyor. Böylece tüm taraflar memnun oluyor.”